четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 242
home Вести

Велешанка, тетовец и скопјанка починаа од коронавирус

Велешанка, тетовец и скопјанка починаа од коронавирус

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациентка од Велес (78г), хоспитализирана на 14 мај.

Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Тетово (84г), примен во болница на 20 мај.

Почина и пациентка од Скопје (76г) примена на 19 мај.

Парламентарни избори 2020