понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Велешани тргнаа кон Скопје на протест да го искажат своето незадоволство од владеењето на СДСМ (Фото)

Велешани тргнаа кон Скопје на протест да го искажат своето незадоволство од владеењето на СДСМ  (Фото)

Граѓани од голем број градови низ Македонија, денеска тргнаа кон Скопје на протестот кој вечерва ќе се одржи пред владата, во организација на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

Кон Скопје на протест тргнаа и жители на Велес, кои доаѓаат во главниот град да го искажат незадоволството од погубните политики кои власта предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев ги води.

Коронавирус