четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Велешани со порака до Заев: Националните интереси не се на продажба

Велешани со порака до Заев: Националните интереси не се на продажба

Трет ден ВМРО-ДПМНЕ ги блокира расксниците во Скопје и во десет други градови како знак на револт кон владата на Заев околу преговорите со Софија.

Велес и велешани денес го искажаа својот револт и му порачаа на Заев дека не смее да го распродава македонскиот идентитет и национални интереси.

Најнови вести

Коронавирус