петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 44
home Вести

Велешани со јасна порака до Заев: Оди си, Велес не те сака предавнику

Велешани со јасна порака до Заев: Оди си, Велес не те сака предавнику

Претседателот на владата Зоран Заев денес беше во посета на Велес.

Заев во Велес беше пречекан со транспаренти на кои стоеше јасна порака:

„Оди си Заев, Велес не те сака“ и „Предавници не сте добредојдени во Велес“

Локални избори 2021