понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Вести

Веќе падна мрак – Температурите во Македонија пред најавеното невреме

Веќе падна мрак – Температурите во Македонија пред најавеното невреме

Времето утре сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу6и 15, а максималната ќе достигне од24 до 31 степен.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, и температури до 30 степени.

Од четврток следи невреме, а ова се температурите во моментов низ Македонија.

Најнови вести

Локални избори 2021