сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 80
home Вести

Вечерва втор случај на полициска бруталност: Полицајци влечат и тепаат луѓе во автомобил (ВИДЕО)

Вечерва втор случај на полициска бруталност: Полицајци влечат и тепаат луѓе во автомобил (ВИДЕО)

Откако денеска на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат луѓе во Битола, вечерва втор случај на полициска бруталност во Скопје.

На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како полицајци запираат автомобил и од него брутално тегнат и тепаат луѓе.

Засега властите молчат речиси целиот ден за срамната бруталност на полицајците во Битола, а камо ли да се огласат за вечерашниот настан кој повторно ја згрози јавноста, погледнете.

Коронавирус