понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 56
home Вести

Вечерва во „360 степени“: Предизборно интервју со Христијан Мицкоски

Вечерва во „360 степени“: Предизборно интервју со Христијан Мицкоски

Со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, разговараме за изборниот исход, предизборните анкети, потенцијалниот партнер по изборите, Законот за јазиците, идејата на партијата за уставни измени според принципот на „единствена македонска нација“, договорите со Грција и со Бугарија, нивното влијание на процесот на преговори со Европската Унија, состојбите во судството, случајот „Империја“…

„360 степени“ почнува во 21:40 часот на ТВ Алсат.

Коронавирус