понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Вести

ВЕЧЕРВА во 18,00: Голем протест во Скопје против уставните измени

ВЕЧЕРВА во 18,00: Голем протест во Скопје против уставните измени

Вечерва во 18 и 30 часот, во Скопје ќе се одржи голем протест на граѓани од цела Македонија, против уставните измени согласно барањата на Грција.

Протестот е најавен преку социјалните мрежи, а на истиот начин се повикува и на присуство на протестот.

На протестот се очекува голема масовност пред се од скопјани, но и на граѓани од другите градови, посебно што постои и организиран превоз.

Најнови вести

Локални избори 2021