четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 42
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Вести

ВЕЧЕРВА ВНИМАВАЈТЕ ОСОБЕНО НА ОВИЕ МЕСТА- „Македонија пат“ со апел за претпазливо возење

ВЕЧЕРВА ВНИМАВАЈТЕ ОСОБЕНО НА ОВИЕ МЕСТА- „Македонија пат“ со апел за претпазливо возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

За сите подетални информации јавете се на нашиот дежурен телефон 02/ 25 61 502 или посетете ја нашата веб страница www.makedonijapat.com.mk

Коронавирус