недела, 4. декември 2022. Вести денес: 33
home Вести

Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Вечерва на Клиниката за пулмологија и алергологија уапсен е Фејзи Азири.
Вечерва уапсен Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор дознава Алфа ТВ.

Штипскиот затвор уште на 28 февруари го известил Судот и Управата за санкции дека Азири е во бегство но неговото апсење се случи месец ипол покасно и тоа откако денеска под притуисиок на јавноста излезе информација дека бегалецот ниту некој го барал ниту пак Судот и Управата за санкции знаеле каде е.

Коронавирус