четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 174
home Вести

ВЕЧЕРВА ТУКА ВРНЕ СНЕГ – еве каква прогноза најавува УХМР за во следните денови, особено подгответе се за рекордно ниска температура

ВЕЧЕРВА ТУКА ВРНЕ СНЕГ – еве каква прогноза најавува УХМР за во следните денови, особено подгответе се за рекордно ниска температура

Вечерва снег без престан врне на сите повисоки места и планини во земјава.

Снег врне во Маврово, Попова Шапка, Крушево,Пониква, Нижо Поле како и Копанки.

Времето утре ќе биде променливо облачно, многу студено и ветровито. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Во среда времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Најнови вести

Коронавирус