понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 149
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Вести

Вечерва средба Заев-Мицкоски

Вечерва средба Заев-Мицкоски

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва ќе оставри средба со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија. Од Владата не наведуваат за кои теми ќе зборуваат Заев и Мицкоски.

Најнови вести

Коронавирус