недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 47
home Вести

Вечерва седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечерва седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ вечерва заседава Извршниот комитет на партијата.

Одлуката на Кривичниот совет со која е одбиена последната жалба на Никола Груевски и неговите адвокати е една од темите на седницата.

Ќе се расправа и за настапот на партијата на Конгресот на ЕПП во Хелсинки на кој, покрај делегацијата предводена од лидерот Христијан Мицкоски, присуствуваа и разрешените членови на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус