петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Вечерва прва телевизиска дебата помеѓу Пендаровски, Силјановска Давкова и Река

Вечерва прва телевизиска дебата помеѓу Пендаровски, Силјановска Давкова и Река

Блерим Река, Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски, очи во очи на Телма во првата претседателска дебата.

Тројца кандидати, три различни концепти, само еден победник. Како и со кои приоритети Река, Силјановска или Пендаровски ќе ја водат државата?

Гледајте го првото соочување на аргументите на тројцата претседателски кандидати на Телма во 19:15 со Сања Васиќ.

Најнови вести

Коронавирус