среда, 8. јули 2020. Вести денес: 107
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Вечерва повторно снег во Македонија: Внимавајте на Стража, Буково и граничниот премин Деве Баир

Вечерва повторно снег во Македонија: Внимавајте на Стража, Буково и граничниот премин Деве Баир
ФОТО АРХИВА

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци на кашест снег на коловозот.

Како што соопшти ЈП „Македонијапат”, врнежи од снег со среден интензитет има на Попова Шапка, а со послаб интензитет во Маврово, Крушево и на планинските превои Стража и  Буково. На патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир врнежите се од дожд и снег.

Поради појава на магла, видливоста е намалена од 20 до 50 метри на планинскиот превој Стража.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Парламентарни избори 2020