вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Вечерва почина Александар Закоски

Вечерва почина Александар Закоски

Вечерва почина Александар Закоски-Гризли, еден од најпознатите фудбалски работници во Македонија. Имаше 64 години, а причина за неговата смрт е коронавирусот.

Гризли беше дел од раководството на Вардар, како спортски директор, кога овој тим ја мина ЦСКА Москва во ЛШ. Беше и во раководството на Тетекс.

Нека почива во мир!

Коронавирус