сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 64
home Вести

Вечерва нови протести на лозарите во Тремник, два дена нема откуп

Вечерва нови протести на лозарите во Тремник, два дена нема откуп

Лозарите ширум државата се кренаа на протести.

Имено тие незадоволни од третманот на властите решија револтот да го искажат на улица со протести.

Лозово, Тремник се само дел од местата каде се протестира.

Коронавирус