недела, 12. јули 2020. Вести денес: 185
home Вести

Вечерва нападнати деца во Бутел, едно е рането со нож!

Вечерва нападнати деца во Бутел, едно е рането со нож!

Вечерва во Бутел кај Зегин физички нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13-годишниот Никола од Бутел, обелоденува Дарко Костовски.

Според неговите информации, Никола сега е во стабилна состојба, но Костовски порачува:

„ЈАВНО БАРАМ ОДМА АМА ОДМА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СМИЛЕВСКИ, КОМАНДИРОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА И СИТЕ ОСТАНАТИ НАДЛЕЖНИ ОДМА АМА ОДМА ДА ДАДАТ СЕ ОД СЕБЕ ОВАА ГРУПА НА ДЕЛИКВЕНТИ И КУКАВИЦИ ДА СЕ ПРОНАЈДЕ ДА СЕ ИСТАКНАТ НИВНИТЕ ИДЕНТИТЕТИ И ВЕДНАШ ДА СЕ ПРЕВЗЕМАТ СИТЕ ЗАКОНСКИ МЕРКИ, ВЕДНАШ !!!

ВО СПРОТИВНО ЌЕ СЛЕДИ ГОЛЕМ ПРОТЕСТ СО ГРАЃАНСКА НЕПОСЛУШНОСТ !!!

ОВОЈ СЛУЧАЈ МОРА ВЕДНАШ ДА СЕ РЕШИ“ !!!