среда, 21. април 2021. Вести денес: 108
home Вести

Вечерва на овој патен правец врне снег без престан- еве каква е состојбата на останатите патни правци

Вечерва на овој патен правец врне снег без престан- еве каква е состојбата на останатите патни правци

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, но во моментов не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот, информираат од ЈП „Македонијапат“.

Оттаму потенцираат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП „Македонијапат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

– Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни, велат од јавното претпријатие.

Коронавирус