четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Вечерва ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучува за следните чекори

Вечерва ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучува за следните чекори

Вечерва со почеток од 21:30 часот, пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе биде дадена изјава за медиуми.

Како што дознава Курир ќе биде дадена изјава во врска со следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус