среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Вечерва: Александар Николоски на дуел со Никола Димитров

Вечерва: Александар Николоски на дуел со Никола Димитров

Вечерва од 19:15 часот на „Телма“ во телевизиски дуел ќе се соочат потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и министерот за надворешни работи Никола Димитров.

Тема на дебатата ќе биде договорот за промена на името на Република Македонија и престојниот референдум.

Коронавирус