понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 2
home Вести

Вечер ќе заседава Централниот одбор на СДСМ

Вечер ќе заседава Централниот одбор на СДСМ

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечерва, информираат денеска од партијата. Како што е соопштено, седницата е редовна, а по неа за заклучоците и одлуките на Централниот одбор, ќе биде дадена изјава.

Нема информација кои се точките на дневен ред, но се претпоставува дека ќе се дискутираат и актуелните случвања до аферата „Рекет“.

Седницата на Централниот одбо на СДСМ ќе почне во 18 часот.

 

Локални избори 2021