среда, 27. мај 2020. Вести денес: 86
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Важно соопштение за сите кои на утрешниот празник Илинден планираат да се возат со автобус

Важно соопштение за сите кои на утрешниот празник Илинден планираат да се возат со автобус

Поради државниот празник Илинден, автобусите од јавниот превоз утре ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Дежурни ќе бидат три билетарници:
Транспортен центар од 7 до 19.30 часот
Зелен пазар од 7 до 19.30 часот
Ѓорче Петров од 7 до 13 часот.

Коронавирус