петок, 3. декември 2021. Вести денес: 21
home Вести

Важна информација за сите оние кои што во вторник треба да патуваат за Охрид преку Кичево

Важна информација за сите оние кои што во вторник треба да патуваат за Охрид преку Кичево

Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, во вторник (24 ноември), сообраќајот ќе биде во прекин во двата правци.

Како што информираат од АМСМ, сообраќајот на овој патен правец ќе биде во прекин помеѓу 12:00 – 15:00 часот во времетраење од 15 до 20 минути.

Коронавирус