сабота, 10. април 2021. Вести денес: 89
home Вести

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА ПОРАДИ СНЕГОТ: Сите што планираат да одат на Попова Шапка ова мора да го знаат!

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА ПОРАДИ СНЕГОТ: Сите што планираат да одат на Попова Шапка ова мора да го знаат!

На патниот правец Тетово – Попова Шапка поради врнежи од снег и ниски температури на учесниците во сообраќајот им се препорачува задолжително да носат зимска опрема  и по потреба според условите на патот да ја употребат, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП „Македонија пат“.

Поради врнежите од снег во сила се забрани за тешки товарни возила на патните правци Кичево-Охрид, преку Стража, и Маврово – Дебар.

Коронавирус