вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 138
home Вести

Васко Ефтов со најава за специјална емисија вечерва

Васко Ефтов со најава за специјална емисија вечерва

(ФБ статус на Васко Ефтов)

Денес е најтежок ден за емисија во годината. Недела пред почнување на второто полугодие во школите и последен празник со продолжен викенд пред Велигден. Лани погодивме со емисијата за Мелани Трамп-вечерва ќе имаме емисија: СИТЕ ПРЕКИНАТИ ИНТЕРВЈУА во емисијата Во Центар. Велерва ( недела ) на Телевизија Алфа околу 21 часот и 45 митути✅

ВИДЕО: Васко Ефтов го избриша подот со Сашо Тасевски, па овој посрамен избега од интервјуто!

Директорот на Драмски театар, кој претходно беше активист на сдсмовската Шарена револуција беше псоледен кој го напушти интервјуто во емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов.

Откако беше целосно разобличен, на Тасевски не му преостана ништо друго освен посрамотен да стане од столчето и да го напушти интервјуто без никаков коментар.

Ваквиот потег на Тасевски следеше откако претходно Ефтов прочита ФБ статуси на актерот  од минатото, во кои го критикува именувањето на Талат Џафери за министер за одбрана во претходната влада.

-Гледате ли тоа колку сте биле инспириран кога Талат Џафери стана министер за одбрана во влада на ВМРО-ДПМНЕ, а на 27-ми март кога Талат е избран, односно е најавен дека ќе биде избран за претседател на парламентот велите:

-Гледате, сега не сте инспириран, сега некој ви имаше ветено функција, затоа молчевте. Тука е проблемот, тоа се двојните принципи и стандарди Тасевски. За тоа целаемисија зборам, му порача Ефтов на тасевски, по што овој остана „замрзнат“ околу половина минута.

После тоа, тасевски без коментар го извади микрофонот и го напушти студиото. Бегството на Тасевски можете да го погледнете на 39-тата минута од видеото.

Qatar 2022