четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Василевска: Заев ќе одговара за пазарењето со човечки животи!

Василевска: Заев ќе одговара за пазарењето со човечки животи!

Зоран Заев ќе оди во затвор за овие работи кои што ги прави и тоа со легитимно македонско судство. Зоран Заев е реформатор на македонското правосудство, Зоран Заев држи во заложништво уметници како Борис Дамовски, како Игор Дурловски, како Владо Јовановски, како Богдан Илиевски, како пратеници со активен пратенички мандат, напазарџиски ги лиферува нивните животи и се пазари со нивните судбини и со судбините на нивните семејства, вели Иванка Василевска, во нејзиното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5.

Василевска смета дека Зоран Заев треба да го признае неговиот удел во настаните од крвавиот четврток од Собранието, додавајќи дека апсурдно е притворањето на граѓаните после 7 месеци од настанот со квалификација на обвинение за сторено кривично дело загрозување на уставниот поредок – тероризам, додавајќи дека нивната единствена грешка е што ја сакаат татковината и што ја пееле македонската химна.

Најнови вести