петок, 23. јули 2021. Вести денес: 180
home Вести

Василевска: Време е за расчистување со рекетарите и мешетарите кои ја раскостија Република Македонија

Василевска: Време е за расчистување со рекетарите и мешетарите кои ја раскостија Република Македонија

Иванка Василевска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека е дојдено времето за расчистување на рекетарите и мешетарите кои ја раскостија Република Македонија.

-Време за расчистување со рекетарите и мешетарите кои ја раскостија Република Македонија. Ова е доказ за аздисот на овие нелуѓе кои немаат капацитет ниту за етика, ниту разбираат кои се последиците на нивните криминални дела. Бараме веднаш ЈО да подигне постапка против овие лица и инсистираме на правда!
Доста е!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Време за расчистување со рекетарите и мешетарите кои ја раскостија Република Македонија. Ова е доказ за аздисот на овие…

Gepostet von Иванка Василевскa am Montag, 22. Juni 2020

 

Коронавирус