сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 98
Во живо

Обраќање на Мицкоски по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба

home Вести

Василевска: Со Договорот ќе ги има сите само Македонците ќе ги нема- Каде сте интелектуална елито?

Василевска: Со Договорот ќе ги има сите само Македонците ќе ги нема- Каде сте интелектуална елито?

Со Договорот ќе ги има сите само Македонците ќе ги нема, напиша професорката Иванка Василевска на својот Фејсбук профил.

-Каде сте интелектуална елито, каде го загубивте помнењето. Се откажавте од своите, каде е Уставниот суд, што прави државниот јавен обвинител???, запраша Василевска.

Најнови вести

Локални избори 2021