четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 16
home Вести

Василевска и Трипуновски остварија средба со лица со посебни потреби од струмичко

Василевска и Трипуновски остварија средба со лица со посебни потреби од струмичко

Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска и Цветан Трипуновски денеска остварија средба со претставниците на штитениците на Заводот за заштита и рехабилитација „Бања Банско“.

-Ги сослушавме нивните реални проблеми, како и барањата кои ги имаат, а неопходно е да им бидат остварени. Борбата за подобро утре за секој граѓанин на Република Македонија продолжува, затоа што секој заслужува подобра иднина, порача Василевска.

Коронавирус