сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 62
home Вести

Васил Зафирчев се прости од Беличанец: Со емотивни зборови ја опиша актерката

Васил Зафирчев се прости од Беличанец: Со емотивни зборови ја опиша актерката

Актерот Васил Зафирчев се прости од својата колешка Билјана Беличанец, која вчера беше пронајдена мртва.

„Билјана Беличанец. Ретка билка со раскошен талент за цветање. Можеше да даде уште многу цутови. И сакаше. А не напушти на најтрагичниот од сите можни начини. Како вистинска античка хероина. Вечна пролет за неа и за нејзиниот редок и убав цвет“-напиша тој.

Коронавирус