сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 47
home Вести

Вархеји му го покажа патот на Заев

Вархеји му го покажа патот на Заев

Премиерот Зоран Заев веќе имаше средба со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји по која Вархеи порача дека разговорите биле добри и дека останува преговарачката рамка да биде одобрена од земјите членки:

„Добри разговори со премиерот Зоран Заев денес за потребата од официјално започнување на пристапните преговори со Северна Македонија: Важно е Европскиот совет да постигне договор за преговарачката рамка што побргу.

Зборувавме и за борбата против ковид и имплементацијата на економскиот и инвестициски план за Западен Балкан“, напиша Вархеи по средбата на Твитер.

Најнови вести

Коронавирус