сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 89
home Вести

Вардар е спасен, Вардар ќе постои, најдени се пари за спас на Шампионот!!!

Вардар е спасен, Вардар ќе постои, најдени се пари за спас на Шампионот!!!

Вардаровата бајка ќе продолжи. Најдобриот тим во Европа цврсто ќе стои на нозе и следната сезона, нема простор за паника околу финансиската иднина на оваа македонска гордост.

Проблемите за кратко време се решени, бранителот на титулата во Лигата на шампионите ќе има буџет од три милиони евра, сосема доволно за нова неверојатна година, дознава „Спортмедиа“.

Два милиони евра во клубот ќе дојдат од спонзорства, Вардар ќе биде државен проект. Во најава се спонзорства од ЕЛЕМ, Т-мобиле, ќе се вклучи и Хари Костов, генералниот директор на „Комерцијална банка“.

Целиот текст на sportmedia.mk можете да го прочитате ТУКА

Коронавирус