среда, 7. декември 2022. Вести денес: 159
home Вести

Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Ванковска за Заев: Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство, а тој среќен

Професорката Билјана Ванковска се огласи на социјалните мрежи по одлуката на ЕУ за можен датум за почеток на преговори на Македонија со Унијата во 2019 година, по што премирот Зоран Заев имаше објава на Фејсбук пишувајќи дека Македонија добила големо признание.

-Да умреш од смеа! Му утврдија отсуство на реформи, корупција во власта, лошо судство – и плус му сменија ајдентити вит но дискасити, а тој среќен!? Реформи бараме, и ето не го даваме!, пишува Ванковска на Фејсбук.

Qatar 2022