петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 63
home Вести

Ванковска: Се’ што ќе допрат е корупција, непотизам и скандал- целото бесрамие е на ачик

Ванковска: Се’ што ќе допрат е корупција, непотизам и скандал- целото бесрамие е на ачик

Се’ што ќе допрат е корупција, непотизам, конфликт на интереси и скандал! Ете, драги мои, за ова не ви ни требаат бомби и прислушување- целото бесрамие на ачик! Толку се ексклузивни што вршат ексклузија на сите што не се нивни.

Ова го напиша универзитетската професорка Билјана Ванковска на својот Фејсбук профил откако беше објавено дека уште еден грант од Фондот за иновации завршил во рацете на луѓе блиски на владините функционери, овој пат кај снаата на советничката за култура во кабинетот на премиерот Зоран Заев, Цветанка Ласкова.

Коронавирус