четврток, 12. декември 2019. Вести денес: 123
home Вести

Ванковска: Оваа власт е неспособна

Ванковска: Оваа власт е неспособна

Професорката Биљана Ванковска на својот Фејсбук профил испрати остри критики за инцидентот во затворот во Шутка.

Таа ја обвини власта дека е неспособна, а тврдењата на Груевски напиша дека можеби и се вистинити.