петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Ванковска: Може да се урла кога Македонец ќе убие Македонец или Албанец, но кога сторителот е Албанец, владее амнестија или тотален молк

Ванковска: Може да се урла кога Македонец ќе убие Македонец или Албанец, но кога сторителот е Албанец, владее амнестија или тотален молк

Професорката Билјана Ванковска револтирана од реакцијата на власта по смртта на младото момче Никола Саздовски кој беше претепан од неколкумина млади Албанци, побара еднаква одговорност за сите државјани на Република Македонија, а не селективна правда.

-Ќе бидам многу етнички и политички некоректна: Може да се урла кога Македонец ќе убие Македонец или Албанец, но кога сторителот/сторителите се Албанци, владее или амнестија или тотален МОЛК!
Нема правда, нема мир!, напиша Ванковска.

Парламентарни избори 2020