среда, 30. септември 2020. Вести денес: 26
home Вести

Ванковска: Ауу, работава забегала – до антисемитизам стасавме за првпат!

Ванковска: Ауу, работава забегала – до антисемитизам стасавме за првпат!

Професорката Билјана Ваковска ги осуди нападите од страна на пропагандистите на СДСМ кон министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи.

Иако на социјалните мрежи веќе има многу реакции, ниту еден член од партијата, ниту самата партија официјално не се огради од нецивилизираните напади на пропагандните јуришници на СДСМ.

Коронавирус