среда, 28. јули 2021. Вести денес: 178
home Вести

Милошоски за Заев: Ваков неурамнотежен политичар досега не било

Милошоски за Заев: Ваков неурамнотежен политичар досега не било

Кандидатот за пратеник на изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски објави на фејсбук видео од Зоран Заев од 2017 година, на кое како што вели, како ги лаже жителите на општина Јегуновце за Југохром.

 

Коронавирус