вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 187
home Вести

Вакцинацијата против сезонски грип почнува во вторник

Вакцинацијата против сезонски грип почнува во вторник

Сите вакцини против сезонски грип стигнаа и вакцинацијата ќе започне од вторник, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче.

За време на викендот, посочи, ќе се направи дистрибуција, а веќе се подготвени пунктовите за вакцинација во Здравствениот дом и во центрите за јавно здравје. (МИА)

Локални избори 2021