петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 24
home Вести

Вака Заев беше пречекан во Тетово: „Од Заев и борците од НОБ се превртуваат во гроб!“, „Не за легализација на плантажите на Заев!“

Вака Заев беше пречекан во Тетово: „Од Заев и борците од НОБ се превртуваат во гроб!“, „Не за легализација на плантажите на Заев!“

Премиерот Зоран Заев денеска беше во посета на општина Тетово.

Граѓаните таму го пречекаа со транспаренти преку кои порачаа: „Од Заев и борците од НОБ се превртуваат во гроб!“, „Зоки што ќе ти е џоинт тебе, ти природно си напушен!“, „Не за легализација на плантажите на Заев!“…

Ваквиот револт од страна на граѓаните доаѓа по низата изјави и обидот во Македонија да се легализира марихуаната, а и исто така и поради надворешната катастрофална политика, со која што Македонија се става во потчинета положба во однос на сите наши соседи.

Коронавирус