петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Вака ветуваа и во 2001: Членството во НАТО зависи од Охридскиот договор

Вака ветуваа и во 2001: Членството во НАТО зависи од Охридскиот договор

Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави “членството на Македонија во НАТО зависи од Рамковниот”.

Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот за менување на името и Уставот.
Инаку владата лаже, ова не е прва туку трета посета на американски секретар за одбрана, објавува Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Твитер профил.

Коронавирус