петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 158
home Вести

Вака се гласа во Шутка: Организирано се собираат луѓе и се носат на гласање (ФОТО)

Вака се гласа во Шутка: Организирано се собираат луѓе и се носат на гласање (ФОТО)

Огромни изборни нерегуларности во скопската општина Шуто Оризари, активисти на владејачката партија организирани во агитираат крај избирачките места.

Во исто време, преку социјалните межи активистите на СДСМ организираат земање од дома на гласачи.

– Од кај автобуската станица 19-ка има таксисти за носење луѓе да гласаат. Пишете ми во месенџер ќе дојдеме да ве земеме ако не можете да излезете да гласате поради дождот – пишува активист на СДСМ на фејсбук.

Коронавирус