сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 100
home Вести

Уживавме во споен викенд- Наскоро уште еден неработен ден

Уживавме во споен викенд- Наскоро уште еден неработен ден

Согласно законот за празниците петок 2-Август, Денот на Републиката беше неработен за сите граѓани, со што добивме три дена одмор.

Во август следни неработни денови се Успение на Пресвета Богородица или 28 август и 11 август Курбан Бајрам за Муслиманите.

Коронавирус