петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 71
home Вести

Уживајте во викендов, од вторник дожд

Уживајте во викендов, од вторник дожд

Во следниве денови времето ќе биде стабилно со пораст на дневните температури. Утринските температури уште утре на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината, а потоа и тие ќе се покачуваат.

Од вторник ќе има повеќе облачност, понестабилно време со појава на повремен врнежи од дожд, информираат од УХМР.

Најнови вести

Коронавирус