петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Уживајте во убавото време, доаѓаат дожд и грмежи

Уживајте во убавото време, доаѓаат дожд и грмежи

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од јужен правец.

Во вторник попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на дожд и грмежи, а во среда попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Коронавирус