вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 225
home Вести

Уживајте во сонцето додека го има – од следната недела промена на времето

Уживајте во сонцето додека го има – од следната недела промена на времето

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од два до 27 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Температурата ќе биде од осум до 25 степени.

Според УХМР, следните денови ќе преовладува променливо облачно и претежно стабилно време со температури околу просекот за овој период од годината. Во недела попладне и во понеделник е можна појава на краткотраен дожд, особено во западните и југозападните делови од земјава.

Локални избори 2021