вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 129
home Вести

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ЕДЕН ДЕН ПРЕД НЕГОВИОТ РОДЕНДЕН: Почина пожарникар од Словенија кој учествуваше во гаснењето на пожарите во Пехчево

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ЕДЕН ДЕН ПРЕД НЕГОВИОТ РОДЕНДЕН: Почина пожарникар од Словенија кој учествуваше во гаснењето на пожарите во Пехчево

Во сообраќајна несреќа почина младиот пожарникар од Словенија, Жан Кофол.

Тој беше еден од доброволците кои пристигнаа во Пехчево летово, кога голем дел од шумите беа зафатени од пожари.

Македонската јавност за него дозна преку фото-сториите на Дојче Веле.

Кофол почина само еден ден пред да наполни 20 години.

Коронавирус