сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 50
home Вести

УЖАСНА ГЛЕТКА: ОХИС ВО ПЛАМЕН, огнените јазици ја зафатија зградата на поранешната фабрика – чадот се шири низ целиот град!

УЖАСНА ГЛЕТКА: ОХИС ВО ПЛАМЕН, огнените јазици ја зафатија зградата на поранешната фабрика – чадот се шири низ целиот град!

Големи пламени јазици ја опфатија фабриката Охис.

Според нашите информации во моментов зафатена е и зградата на поранешната фабрика.

Во овие моменти екипи на пожарна Скопје се на терен, а чадот се шири речиси низ целиот град.

Во моментов затворен е и главниот булевар кој води кон населбата Драчево.

Повеќе информации очекуваме наскоро…

Коронавирус