петок, 30. септември 2022. Вести денес: 27
home Вести

Ужас во здравството на Филипче: Во битолската болница човек прима инфузија, до него мртовец

Ужас во здравството на Филипче: Во битолската болница човек прима инфузија, до него мртовец

На социјалната мрежа Фејсбук се појавија фотографии споделени од страна на профилот Vasco Beleski,  на која што јасно се гледа како додека пациенти примаат инфузија, до нив на креветите има мртовци.

„БАРАМ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ДА СИ ДАДЕ ОСТАВКА И ХИТНО ДА СЕ ФОРМИРА НОВА ВЛАДА НА ЕКСПЕРТИ“ стои во Фејсбук статусот со споделената фотографија на Васко Белески.

-Овие фотографии се направени во Болница во Битола. Од четири кревети, двајца примаат инфузија , на другите два кревети има два лешеви. Под хитно оставка на министерот Филипче заедно со Заев. Полошото тек доаѓа, пишува тој.

Коронавирус